EN İYİ FİYAT
  • Pokut-Sal-Huser-Avusor Double Turu: Pokut-Sal-Huser-Avusor
  • Pokut-Sal-Huser-Avusor Double Turu: Pokut-Sal-Huser-Avusor
  • Pokut-Sal-Huser-Avusor Double Turu: Pokut-Sal-Huser-Avusor
  • Pokut-Sal-Huser-Avusor Double Turu: Pokut-Sal-Huser-Avusor
  • Rizenin En Güzel Yaylalarını Gezin!
  • Bulut Denizi İle Tanışın!
  • Otantik Yöresel Ürünleri Keşfedin!
  • Karadeniz Kültürünü Sonuna Kadar Keşfedin!
  • Yüksek Rakımlı Tepelerden Manzaranın Keyfini Çıkarın!
  • Yaylaları profesyonel bir ekip ile gezin!
Pokut-Sal-Huser-Avusor

Beş güzel yaylayı bir güne hem de dolu dolu nasıl sığdırırız diye düşündük. Karşınıza Pokut-Sal-Huser-Avusor turu paketi ile karşınıza çıktık! Bu doğa harikası yaylalara gitmek için sabah 08.30’da Rize merkezde yer alan acentemiz önünde buluşuyoruz. Rotamıza başlıyoruz. Karadeniz yaylalarından önce sahil yolu ve çayeli, pazar güzergahlarından diğer misafirlerimizi aldıktan sonra ki ilk durağımız Timisvat Köprüsü. Burada Zipline adını verdiğimiz ip ile yapılan ekstrem bir aktiviteyi gerçekleştiriyoruz.

Pokut Yaylası

Fırtına deresi boyunca ilerliyoruz. Rizenin en küçük ama en güzel ilçelerinden birisi olan çamlıhemşinin büyüleyici doğasıyla tanışıyoruz. Çamlıhemşin içinden geçerek şenyuva köyüne yani diğer adıyla çinçiva köyüne ulaşıyoruz. Burada bulunan çinçiva köprüsünde yarım saat fotoğraf molamızı veriyoruz. Şenyuva köyünden tırmanışa geçiyor ve pokut yaylasına ulaşıyoruz.Pokut Sal yaylası turumuza doğa yürüyüşleri ile renk katıyoruz.

Sal Yaylası

Otantik yayla evlerini görüyor ve oradan bir diğer rotamız olan Sal yaylasına doğru hareket ediyoruz. Doğasıyla,yeşili ile bizleri büyüleyecek olan sal yaylası bizleri karşılıyor. Saat 12.30-13.00’ü gösterdiğinde tekrardan fırtına vadisine iniyoruz. Artık bir diğer doğa harikası olan Huser ve Avusor gezimizin rotasına dönüyoruz. Çamlıhemşin istikametinden sol tarafa dönüşümüzü yaparak hala vadisinin aksesuarı olan ladin ağaçlarını görerek yolumuza devam ediyoruz. Ülkemizin muhteşem bir turizm destinasyonu olan Ayder yaylası tüm güzelliği ile bizleri karşılıyor. Rakım olarak çok daha yükseklere çıkacağımız için ve siz değerli misafirlerimizin bundan etkilenmemesi adına ayder destinasyonunda bir buçuk saat süren serbest zamanımızı değerlendiriyoruz.

Avusor Yaylası

Bu serbest zaman içerisinde Gelintülü şelalesi,Kalegon ve ayderin muhteşem çayırlarını deneyimliyoruz. Sonrasında rotamızı bozmadan avusor yaylasına doğru devam ediyoruz. Cennet yeşili,doğa harikası çam ormanları arasında geçen bir yolculuktan sonra avusor yaylasına varıyoruz. Avusor yaylasında yoğun şehir hayatının stresini atacak ve huzur dolu vakit geçireceksiniz.Yayla da kaçkarları karşınıza aldıktan sonra manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.Öğle yemeğini dileyen misafirlerimiz burada yiyebilir. Burada ki zamanımızı tamamladıktan sonra bulutların diyarı olan huser yaylası turu için hareket ediyoruz. Huser yaylasına kısa bir yolculuktan sonra ulaşıyoruz.

Huser Yaylası


Konumu gereği kaçkar dağlarının tüm manzaralarını görebileceğiniz bu eşsiz yer sizlere huzur dolu vakitler,pek çok da anı sunuyor.Bölgenin en iyi manzarasına sahip yayla olması sebebiyle cazibe merkezi haline gelmiş olan bu doğa harikası yayla bakmaya doyamayacağınız manzaralara sahip. Ayaklarınızın altında palakçur, avusor, çeymakcur ve kavrun vadileri, karşınızda hazindak ve pokut-sal yaylalarının sırtlarına kadar her yeri görebileceğiniz bir destinasyon. Akşam şansımıza hava açıksa eğer güneşin batışını izliyor, gün sonunda turumuzu tamamlayıp dönüş yolculuğuna geçiyoruz!

DAHİL OLANLAR:
Rehberlik,Lüks araçlar ile Ulaşım

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Rotamız

Fırtına Vadisi , Şenyuva Köprüsü (Çinçiva), Zipline, Sal Yaylası Pokut Yaylası, Ayder Yaylası, Avusor Yaylası, Huser Yaylası, Bulut Denizi - Gün Batımı, Hemşin laz Kültürü, Çamlıhemşin

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#EZGITUR-01
LOKASYON:
Pokut Yaylası (Rize çıkışlı)
ULAŞIM
Minibüs, Van   
BULUŞMA:
Rize Merkez Ezgi Tour Önü Adliye Önü Tıp Fakültesi Önü Çayeli Şehir Merkezi Pazar Ardeşen(Atmaca Heykeli)
BİTİŞ:
Aktivite bitiminde tüm misafirlerimiz alındığı yere bırakılacaktır!
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

350TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Pokut-Sal-Huser-Avusor Double... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.