İYİ SEÇİM!
 • Kars-Erzurum-Sarıkamış Turu : Kars-Erzurum Turu
 • Kars-Erzurum-Sarıkamış Turu : Kars-Erzurum Turu
 • Kars-Erzurum-Sarıkamış Turu : Kars-Erzurum Turu
 • Kars-Erzurum-Sarıkamış Turu : Kars-Erzurum Turu
 • Kars-Erzurum-Sarıkamış Turu : Kars-Erzurum Turu
 • Sarıkamış Kayak Merkezini Ziyaret Edin!
 • Farklı Kültürlerin Buluşma Noktasını Görün!
 • Eşsiz Mimari Yapıları Keşfedin!
 • Tarihe Masalsı Bir Pencereden Bakın!
 • Kafkas Gecesini Deneyimleyin!
 • Çıldır Gölü Manzarasının Keyfini Çıkartın!
Kars-Erzurum Turu

Kars-Erzurum-Sarıkamış Turu  dillerden dile,efsanelerden efsanelere dolaşmış bir şehir. Her sokağı ayrı bir kültür barındıran bu destinasyonu ekibimiz ile sizler için seçtik!

Şehir, Ülkenin en soğuk illerinden birisi ancak kültürü ile içlerinizi ısıtıyor! Kars,eski dönemde yaşayan pek çok alim veya bilgin'in kitaplarına konu olmuştur.

Kars Sarıkamış Turu


Cemal Süreyya "Beyaz,uykusuz ve uzakta" olarak betimlemiş bu şehri. Kars pek çok yazar ve şairin kitaplarına konu olmuş. Siz değerli misafirlerimizle Anadolu'nun bu güzel şehrinde masalları yaşamaya gidiyoruz! 

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Çıldır Gölü-Ani Harabeleri-Fethiye Cami-Kars Kalesi-Kanlı Tabya 1 gün programını görmek için tıklayınız

Saatlerimiz 04.00’ı gösterirken Trabzondan,05.00’ı gösterirken Rize’den hareket ediyoruz. Rotamız Çıldır Gölü. Eşsiz bir manzaraya sahip bu gölde,kış aylarında dileyen misafirlerimiz buz ile kaplı gölde atla kızak üzerinde gezme şansı yakalıyorlar. Sabah kahvaltımız için göl kenarına geçiyor ve güne enerjik başlamak adına güzel bir kahvaltı yapıyoruz. Daha sonra Unesco Dünya Miras listesine eklenmiş olan Ani Ören Yerine gidiyoruz. Burası günümüzde ermenistan sınırı olan arpaçay’ın yanı başında kurulu bir yer. Burada anıtsal yapıları görüyor ve rehberimizden bu yapıtlar hakkında bilgilerimizi alıyoruz. Şehri keşfetmeye başlayalım mı? O halde ilk durağımız rus işgali sırasında kiliseye daha sonrasında işgalden kurtarılması ile beraber camiiye dönüştürülen fethiye camii oluyor. Sonrasında havariler kilisesine doğru yol alıyoruz. Ermeni ve Gürcü mimarisini inceleyebileceğiniz muazzam bir yapıdır.Kars sokaklarında bir yürüyüşe çıkıyoruz. Bu esnada bal,kaşar peyniri,gravyer peyniri gibi tatları bir gurme edasıyla tadabiliriz.Kars kalesinden şehri panoromik olarak fotoğraflıyoruz. Kars da gezdiğimiz sürece aşık geleneğini tanıyoruz. Kanlı tabya müzesinden kültür varlıklarımızı keşfediyoruz. Bu gece konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Kafkas gecesine (Ekstra) katılıp kafkas dans gösterisini izleyebilir.
Konaklama: Kars Ani Otel

2.

Gün
Sarıkamış-Katerina Köşkü-Erzurum Çifte Minare-Yakutiye-Ulu Cami 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kars-Erzurum-Sarıkamış Turu için Otelimiz de yaptığımız kahvaltı ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Teleferik ile kayak pistlerini ziyaret ediyoruz. Sonra ki durağımız Katerina köşkü ve Kars’ı Rus işgalinden kurtarmak amacıyla düzenlenen ancak taktik hatası sebebiyle şehit olan kahramanlarımız adına yapılmış temsili şehitliğimizi ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımı ile o anları yaşıyoruz. Burada ki zamanımızı değerlendirdikten sonra Erzurum’a hareket ediyoruz. Cag kebabı yemek için serbest zamanımız oluyor. Erzurumu gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Alaaddin Keykubat’ın kızı olan Hundi Hatun ve İlhanlı hanedanına mensup Padişah Hatun tarafından yaptırılmış “Hatun Medresesi” denilen Çifte Minareli Medreseyi Geziyoruz. Sırasıyla duraklarımız; Ulu Camii, Yakutiye Medresesi. Erzurum gezimizi tamamlamamız ardından Trabzon’a Hareket Ediyoruz Konaklama: Konaklama Yapılmayacaktır
DAHİL OLANLAR:
Konforlu araç ile ulaşım

Programdaki Çevre gezileri

1 Gece konaklama

1 Sabah Kahvaltısı
1 Akşam Yemeği

Acente Rehberlik hizmeti

Zorunlu seyahat sigortası


HARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#EZGITUR-04
LOKASYON:
Kars (Trabzon çıkışlı)
YEMEK:
1 Sabah Kahvaltısı,1 Akşam Yemeği
BULUŞMA:
Trabzon Meydan Rize Meydan
BİTİŞ:
Aktivite Bitiminde Tüm Misafirlerimiz Araca Biniş Noktalarına Bırakılacaktır
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

2.440TL

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Kars-Erzurum-Sarıkamış Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.