FIRSAT
 • Karadeniz Yaylaları Turu: Karadeniz Yaylaları
 • Karadeniz Yaylaları Turu: Karadeniz Yaylaları
 • Karadeniz Yaylaları Turu: Karadeniz Yaylaları
 • Karadeniz Yaylaları Turu: Karadeniz Yaylaları
 • Karadeniz Yaylaları Turu: Karadeniz Yaylaları
 • Karadeniz Yaylaları Turu: Karadeniz Yaylaları
 • Doğa ile iç içe bir tatil
 • Karadeniz Mutfak Lezzettlerini Tadın!
 • Otantik Ürünler ile Tanışın!
 • Karadeniz Kültürünü Yaşayacağınız Anılar Biriktin!
 • Kaçkarlardan Büyüleyici Manzaraya Bakın!
 • Yoğun Şehir Hayatından Sıkıldı iseniz Yayla Hayatı Deneyimini Kazanın !
Karadeniz Yaylaları

Mükemmel Doğası ile Karadeniz Yaylaları Turumuz Sizi Karşılayacak!

Büyüleyici manzaralar karşısında ağzınız açık kalacak. Yoğun Şehir Hayatından Hepimiz Sıkıldık! Şimdi Sıra Yayla Hayatını Deneyimlemekte. 

Karadeniz Yaylaları Turu


Profesyonel Ekibimiz ile Birlikte Mükemmel Anılar Biriktirebileceğiniz Bu Turda Herşey Alabildiğine Yeşil. Rize Yaylarını Yakından Tanıyacak yörede yetişen tüm yöresel ürünleri tadabilecek, el işi sanatının yayla yansımalarını görebileceksiniz! Karadeniz Yaylaları Turuna hazır mısınız?

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Haremtepe Köyü-Çay Bahçeleri, Fırtına Vadisi,Çamlıhemşin-Çat Vadisi 1 gün programını görmek için tıklayınız

Sevgili Misafirlerimiz,Butik Yayla Turumuz olan Karadeniz Yaylaları turumuz saat 09.30 itibari ile buluşma noktalarımız olan Trabzon havaalanı ve Trabzon otogarı önünden sizleri almamız ile başlıyor. Trabzon'dan yola çıktıktan sonra kahvaltımızı yapmak için deniz manzaralı restoranımız da mola veriyoruz. Kahvaltımızın ardından eski adıyla çeçeva yeni adıyla haremtepe olarak bilinen tatlı ve şirin bir köyü ziyaret ediyoruz. Burada çay tarlalarının içinde bol bol fotoğraf çekilerek vaktimizi değerlendiriyoruz. Sonrasında kaldığımız yerden yolumuza devam ederek,fırtına vadisi boyunca dere sesleri eşliğinde tırmanışımıza başlıyoruz. Fırtına vadisi üzerinde dileyen misafirlerimiz zipline adını verdiğimiz ip aktivitesini yapabilir ve heyecan dolu dakikalar geçirebilirsiniz. Çamlıhemşin’e geldiğimizde bölgenin yerleşim yeri olan Şenyuva köyü ilk durağımız oluyor. Bu bölgede eski ahşap ve taş konakları, Çinçiva köprüsün, sevdaluk dizisinin çekildiği yerleri gezdikten sonra artık asıl durağımız olan Pokut yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Pokut 2050 rakımda bulunan bölgenin en güzel yaylalarından birisi. Buraya tırmanışımızda geçecek süre tahminen 1 ila 1.5 saat arasında değişecektir. Çektiğimiz yol karşısında bizi karşılayan manzara adeta bizleri büyüleyecek. Çat vadisi, Hazindak Yaylası, Amlakit Yaylası manzaranız olacak. Yaylanın güzelliğini bir süre izledikten sonra vakit kaybetmeden evimize yerleşiyor ve çam ormanlarının içinden sal yaylasına yürüyüşe başlıyoruz. Sal yaylasında günlük spor aktivitemizi yaptıktan sonra gün batımını izlemek üzere tepeye doğru yol alıyoruz. Bu manzarayı ölümsüzleştirmeyi unutmayın!

Yürüyüş:20 dakika

Zorluk derecesi:Kolay, Hafif Eğimli

NOT: Turlarımıza tek katılım sağlayanlar için single farkı olacaktır.Konaklama: Pokut yaylası Yayla Evi

2.

Gün
Zilkale-Palovit Şelalesi, Şimşir Ormanları, Badara-Gito 2 gün programını görmek için tıklayınız

Karadeniz yaylaları turumuzun içerisinde otelimizde güne zinde başlamak adına mükemmel bir kahvaltı yapıyoruz. Rotamız belli bölgenin en güzel vadilerinden olan Çat vadisine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Zilkale oluyor. Bu görkemli kalenin önünde mola veriyoruz. Hem çay içiyor hem de kaleyi geziyoruz. Rivayetlere göre 5. ve 6. yüzyıla dayanan bir tarihi var bu kalenin. Bir bizans kalesi olan bu yapı zamanında F. Sultan Mehmet tarafından fethedilmiştirr. Şimdi fetih sırası bizde! Kale gezisinin tamamladıktan sonra yüksekliği 15 Metre olan ve bölgemizin en yüksek debisine sahip olan palovit şelalesine gidiyoruz. Palovit Şelalesi gezimizin ardından 2100 rakımda bulunan Gito yaylasına varıyoruz. Manzara sizi alıp huzura doğru götürecek. Buradan manzaraya doğru baktığınızda sırasıyla Kaçkar, Tatos, Altıparmak dağlarını göreceksiniz. Gito yaylasında salıncak keyfimizi de yaptıktan sonra yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk bizleri bekliyor. Badara yaylasına doğru yol alıyoruz. Yemyeşil çayırlarda karadeniz kültürünü yaşama ve tanıma fırsatı buluyoruz. Daha sonra konaklamamız ve akşam yemeğimiz için kaçkar dağ evine yerleşiyoruz. Akşam yemeğinden sonra Gito Kaçkar Dağ Evinde tulum ve horon ile doyasıya eğleniyoruz.Konaklama: Gito yaylası Kaçkar Dağ Evi

3.

Gün
Tar Deresi, Bulut Şelalesi, Ayder, Huser Yaylası (Bulut Denizi) 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız yöresel kahvaltının ardından, gito yaylasından ayrılıyor tekrardan çat vadisine doğru devam ediyoruz. Burada bizi şimşir ormanlarının güzelliği ve ferahlığı karşılıyor. Ormanın hemen karşı tarafında çat deresini görüyoruz. Şimşir ormanları gezimizin ardından bölgenin en eski köprülerinden birisi olmasıyla bilinen Ortan Kemer Köprüyü ziyaret ediyoruz. Bu yapı ile ilgili bilgileri rehberimizden dinledikten sonra rotamızı Hala vadisine çeviriyoruz. Burada yapacağımız kolay bir yürüyüş sonunda 250 metre yükseklikte ki tar deresine gelmiş oluyoruz. Bulut şelalesini fotoğraflıyor ve dinleniyoruz. Tekrardan doğa yürüyüşü yaparak araçlarımıza geliyoruz. Ayder yaylasına öğlen yemeğimizi almaya doğru gidiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından bulutların ülkesi olan Huser yaylasına çıkıyoruz. Ayaklarınızın altında Palakçur yaylası, Avusor, Çeymakcur ve Kavrun vadileri hemen arkanızda ise karadeniz sahil şeridi karşınızda ise Hazindağ ve Pokut-Sal’ın sırtları. Burası bölgenin sıfır noktasından 4000 metreye kadar her şeyi görebileceğiniz tek yer. Ortalama rakımı 2500 metre. Horon ve tulumlar eşliğinde eğleniyoruz. Gün sonunda dinlenmek için otelimize geçiyoruz.

Not: Hava koşulları misafirlerimizin güvenliğini tehlikeye attığı durumlarda rehberinizin kararı ile huser yaylasına çıkılamamaktadır. Lütfen rehberinizin tavsiyelerine uyunuz.Konaklama: Dere Butik Otel Fırtına Vadisi

4.

Gün
Borçka Karagöl, Çay Fabrikası Ziyareti, Sürmene Bıçak 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde 08.00’da yapacağımız kahvaltımızın ardından yönümüzü Artvin’e çeviriyoruz. Çamlıhemşin,Ardeşen,Arhavi ve Hopa güzergahlarını takip ederek Borçka'ya ulaşıyoruz. Burada kısa bir molamız oluyor ardından Çoruh nehrinin güzelliğini izleyerek yolculuğumuza devam ediyoruz. Karagöl’e varıyoruz. Heyelan sonucu oluşmuş bir göldür Karagöl. Göl ile ilgili bilgileri rehberimizden alıyoruz. Göl gezimizin ardından aracımıza binip öğlen yemeğimizi almak üzere Klaskur köyünde ki restoranımıza geçiyoruz. Sonrasında ise rotamızı Rizeye doğru çeviriyoruz. Hediyelik eşya ve çay almak için yola çıkıyoruz. Çay üretim tesisini ziyaret edip çayın başından geçenleri dinliyor ve yerinde görüyoruz. Ardından bıçakları ile ünlü olan sürmene çelik dövme bıçakları reyonlarına uğruyoruz. Son durağımız ise Trabzon Havaalanı oluyor. Siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.Konaklama: Konaklama Yapılmamaktadır
DAHİL OLANLAR:
Rehberlik hizmeti
Konaklama
Trabzon'dan itibaren konforlu araç ile ulaşım
Sabah kahvaltısı
Program dahilinde yapılacak transferler
Akşam yemeği
Milli park giriş ücretleri
Türsab zorunlu sehayat sigortası
Güler yüz ve kaliteli hizmet

HARİÇ OLANLAR:
Trabzon’a ve Trabzon’dan ulaşım. (Türkiye’nin her yerinden katılım olduğu için havayolu ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil edilmemiştir.)
İlk gün kahvaltı
Öğle yemekleri
Müze ve ören yeri girişleri
Kişisel harcamalar
Zipline-Rafting (İsteğe bağlı olduğundan dolayı fiyata dahil edilmemiştir.)
Otellerdeki ekstralar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#EZGITUR-03
LOKASYON:
Rize (Trabzon çıkışlı)
YEMEK:
Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
Trabzon Havaalanı
BİTİŞ:
Trabzon Havaalanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

5.500TL

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Karadeniz Yaylaları Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.